Tiny house

Sháníte ke koupi mobilní dům, tiny house? Nově od roku 2022 nabízíme i tyto nádherné luxusní "domy na kolečkách".

Tiny House je fenomén moderní rekreace nebo sezónního i dlouhodobého bydlení!

Tiny House Loft - specifikace:r (2)
 rozměry: 8m x 2,5m x 4m výška
 maximální povolená hmotnost 3500 kg
 obytná plocha 27m2
 určeno pro 4 osoby
 sedací souprava ve tvaru L
• TV + rádio
 přídavné topení
 klimatizace
 solární panel
 plně vybavená kuchyně a koupelna
 kuchyně:
varná deska + trouba
dřez
lednice s mrazákem
myčka
• koupelna:
sprchový kout
umyvadlo
toaleta
fén
 podvozek: 3 nápravový 7,8 x 2,5 m
 
 

Co je to tiny house? Proč je tiny house tak populární?

Pod názvem tiny house si můžeme představit trvale obyvatelný domek, který je postaven na velmi malé ploše. Rozhodně se však nejedná o nějaký zahradní domek nebo mobilheim. Tiny house musí vyhovět náročnějším požadavkům tak, aby v něm nebyla nijak omezena kvalita života, to vše ale na velmi malé ploše.

Princip tiny house spočívá v důsledném zpracování a  provedením konstrukce a interiéru, kde je doslova využitý každý centimetr bydlení. Tiny house tvoří zpravidla jeden hlavní obytný prostor, který spojuje funkci obytné kuchyně a spacího koutu, samostatné koupelny dle velikosti přívěsu i malého pokoje. Jedná se o velmi dobře izolovanou dřevěnou konstrukci. Vzhledem k malému prostoru, tak k vytápění stačí menší kamna, klimatizace nebo elektrické topidlo.

Konstrukci mobilních tiny housů tvoří ocelový masivní rám s koly, na kterém je postavena dřevěná rámová konstrukce. Díky silničním pravidlům, která dávají velikosti vozidla maximální rozměry, bývá šířka tiny housu do 2,55 m, výška do 4 m a délka zpravidla 6 nebo 8 m. V této velikosti tak můžete tiny house převážet bez omezení a bez nutnosti vyřizovat povolení k převozu nadrozměrného vozidla.

Popularitě zejména mobilních tiny housů hraje do karet jejich možnost je přemisťovat podle potřeb obyvatel, což ocení zejména milovníci přírody.

Výhoda mobilních tiny housů s koly a registrační značkou (SPZ) je, že jde legislativně o přívěs, který se dá umístit všude, kde se dá parkovat. Na jeho umístění nepotřebujete stavební povolení či územní souhlas. Jedná se o vozidlo. Umístit tiny house lze tedy i na pozemku, který by jinak nevyhověl požadavkům stavebního povolení.
 

Dalším faktorem jsou i současné alternativní směry, které kladou důraz na svobodu a minimalismus v bydlení. Velkým plusovým argumentem k pořízení je také touha vymanit se z neúprosných splátek hypoték. V tiny housu tak nebydlí pouze umělci, dobrodruzi, příznivci alternativního způsobu života, ale stále častěji i malé rodiny s dětmi, ať už trvale nebo po určitou část roku.
 

S Vašimi požadavky můžete oslovit dodavatele tiny house, firmu Tanatech s.r.o., největšího importéra přívěsů do ČR.