DEKALIN MS 2 šedý lepidlo 290ml

Značka: DEKALIN
Dostupnost Skladem
Kód: CHE028
445 Kč 368 Kč bez DPH
DEKALIN MS 2 šedý lepidlo 290ml
Značka: DEKALIN

Dekasyl MS-2 je lepidlo na bázi MS polymeru sloužící zároveň jako tmel. Dekasyl MS-2 je vhodný pro výrobu elastických konstruktivních spojů, které rovněž vyžadují vysokou pevnost. 

Dekasyl MS-2 se používá na karavanech a ve výrobním průmyslu rekračních vozidel.

Oblast použití: Pružné lepení a těsnění v konstrukci např. karavanů, obytných vozů a rekreačních vozidel. Lepení střech autobusů, karavanů, obytných automobilů a RV. Lepení rohových profilů z hliníku nebo polyesteru na přívěsech. Lepení polyesterových částí na kovové rámy. Lepení podlahových systémů. Těsnící svarů.

Kartuše 290ml

 

 

DEKASYL MS-2

 

Charakteristika:

 

Dekasyl MS-2 je lepidlo na bázi MS polymeru sloužící zároveň jako tmel. Dekasyl MS-2 je

vhodný pro výrobu elastických konstruktivních spojů, které rovněž vyžadují vysokou pevnost.

Dekasyl MS-2 se používá v karavanovém průmyslu, ve výrobě obytných a rekreačních vozů.

 

Oblast použití:

 

Pružné lepení a těsnění v konstrukci např. karavanů, obytných vozů a rekreačních vozidel Lepení střech autobusů, karavanů, obytných automobilů a RV

Lepení rohových profilů z hliníku nebo polyesteru na přívěsech Lepení polyesterových částí na kovové rámy

Lepení podlahových systémů Těsněnící svarů

 

Vlastnosti:

 

Bez obsahu rozpouštědel, izokyanátu a PVC

Velmi dobré odolnosti vůči UV záření a stárnutí Bez nutnosti použití primeru

Obecně dobrá přilnavost na různých podkladech bez použití primeru, např. může být

Dekasyl MS-2 použit jako těsnění na PVC podlahy Trvale elastický v teplotách od -40 °C do +120 °C Neutrální, bez zápachu a má rychlé vytvrzení

Přelakovatelný většinou průmyslových barev nebo lakovacích systémů, a to jak na bázi alkydových pryskyřic, tak i disperze (vzhledem k velkému rozsahu různých typů

průmyslových barev doporučujeme test kompatibility barvy!)

Přetíratelný po vytvoření kůže (mokrý do mokrého), což obecně nemá vliv na rychlost vytvrzení

 

Přilnavost:

 

Obecně Dekasyl MS-2 přilne dobře i bez základního nátěru na čistý, suchý, prachu a mastnoty zbavený podklad z hliníku, nerezové oceli, pozinkované oceli, zinku, mědi, mosazi, práškovou barvou stříkaném kovu, většiny lakovaných kovových povrchů, skla, PVC, polyesteru (GRP), malovaného a lakovaného dřeva, atd. Nepřilne na nepředpřipraveném polyethylenu, polypropylenu a Teflonu®. V případech, kdy je z důvodu velké tepelné nebo fyzické zátěže, zejména za mokra, vyžadována vysoká přilnavost, doporučuje se používání Dekavatoru. Dekavator je produkt tzv. 2 v 1 (čištění a aktivace), odmašťuje a připravuje povrch podkladu v jednom kroku. Pro bližší informace o Dekavatoru si pročtěte konkrétní technický list. Pro neuvedené podklady a další informace konzultujte s prodejcem Dekalin.

 

Návod na použití:

 

Dekasyl MS -2 může být snadno aplikován ruční nebo tlakovou vzduchovou pistolí při teplotách mezi 5 °C a 35 °C. Při použití Dekasyl MS -2 jako těsnění by měl být Dekasyl opracován nebo vyhlazen do 10 minut (při 20 °C a 50 % relativní vlhkosti), špachtlí nebo stěrkou, občas navlhčenou slabým mýdlovým roztokem. Dejte pozor, aby Vám mýdlový roztok nepronikl mezi plochu a tmel, protože by došlo ke ztrátě adheze.

 

Při lepení musí být lepené díly sestaveny během 15-ti minut (při 20 °C a 50 % relativní vlhkosti) po nanesení Dekasylu MS- 2. Čím vyšší je teplota, tím kratší je doba zpracování! Obecně se doporučuje tloušťka lepidla 2 mm, pokud jsou lepeny podobné materiály (podobná tuhost). Čím větší je rozdíl v tepelné roztažnosti tím silnější housenka lepidla by měla být. Pro více informací konzultujte s prodejcem Dekalin.

 

Při teplotě 20 °C a relativní vlhkosti vzduchu 50 % může být Dekasyl MS -2 přelakován

většinou průmyslových laků již 10 minut po aplikaci. Nejlepší přilnavosti nátěrů je obvykle dosaženo, pokud lakujete v průběhu 4 hodin po aplikaci Dekasyl MS- 2 . Čištění nářadí nebo odstranění nevytvrzených zbytků Dekasyl MS- 2, může být provedeno čistým bezbarvým hadříkem namočeným v acetonu nebo MEK. Doporučuje se, aby byl nejprve učiněn pokus o zjištění případného poškození podkladu těmito čisticími prostředky.

 

TECHNICKÁ DATA:

 

Vlastnost

Hodnota

Barva

Bílá, šedá, černá

Základní materiál

MS polymer

Metoda vytvrzování

Vlhkost prostředí

Hustota

Cca 1400 kg/m3

Čas vytvoření „kůže“

10 min.

Doba zpracovatelnosti

< 15 min. (delší čas na vyžádání)

Rychlost vytvrzování

3 mm / 24 hod.

Tvrdost – Shore A

Cca 55

Změna objemu

< 3 %

Počáteční pevnost

300 Pa

Pevnost v tahu

1,7 MPa

Pevnost v tahu - přetržení

2,6 MPa

Prodloužení

250 %

Smykové napětí

2,5 MPa

Odolnost proti přetržení

16 N / mm

E-modus

3,3 MPa

Teplotní odolnost

-40°C až +120°C

Aplikační teplota

+5°C až +35°C

Odolnost

UV záření, počasí

 

Skladování

 

Dekasyl MS-2 lze skladovat po dobu 12 měsíců v uzavřeném (neotevřeném) obalu na suchém místě při teplotách mezi + 10 ° C a + 30 ° C (kazety 18 měsíců).

 

Balení

 

290 ml kartuš, 600 ml salámy, jiné balení na vyžádání

 

video